Malarstwo plenerowe Jana Nowaka "Jano"

Data: 10.07.2017 r., godz. 15.45    3758
Foyer Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie ozdobiły prace Jana Nowaka "Jano". W niedzielę 25 czerwca została uroczyście otwarta wystawa jego obrazów pt. Malarstwo plenerowe.
Wernisaż wystawy rozpoczął się zaraz po zakończeniu koncertu z serii "Czar dawnych fortepianów". Oba wydarzenia przyciągnęły do Biblioteki w Radzyminie pasjonatów muzyki klasycznej i malarstwa w najlepszym wykonaniu.

Na wystawie „Malarstwo plenerowe” zaprezentowane zostały prace (na co wskazuje tytuł), które powstały na plenerach, w plenerze. Główną tematyką jest więc pejzaż - jego większe czy mniejsze kadry utrwalone na płótnie. Można tu zobaczyć szerokie panoramy, jak i dosłowny wycięty metr kwadratowy rzeczywistości, a także ulotne chwile, które - umiejętnością postrzegania, zakodowane w pamięci - pozwoliły odtworzyć się na płótnie. Obrazy plenerowe powstają w specyficznej, twórczej atmosferze. Z dala od codziennych problemów, w atmosferze, w której każdy z uczestników może poczuć się artystą, poczuć, że tworzy coś wyjątkowego.

Jan Nowak "Jano"
Malarstwo plenerowe