Jesteś tutaj:

Jazz w Zaduszki

Data: 08.11.2017 r., godz. 11.00    819
Tradycyjnie, jak co roku, w Zaduszki spotkali się wirtuozi i sympatycy jazzu, by wspólnie delektować się muzyką w najlepszym wydaniu, przeżyć niezapomniany wieczór wspomnień i refleksji
Zaśpiewała obdarzona głębokim głosem Agnieszka Hekiert, której towarzyszyli Mariusz Gęgotek (na fortepianie), Artur Włodkowski (na saksofonie tenorowym), Andrzej Zielak (na kontrabasie), Przemek Kostrzewa (na trąbce) i Jarek Gaś (na perkusji). Wysłuchaliśmy różnorodnych piosenek z szerokiego repertuaru standardów jazzowych. Program był ułożony pod kątem Zaduszek i zaaranżowany na występujący skład muzyków. Różnorodny stylistycznie, tak jak bogata i urozmaicona brzmieniowo jest sama muzyka jazzowa. Liryczne, balladowe utwory (np. ballada Leszka Możdżera ze słowami ks. Twardowskiego pt. "Nie płacz w liście" czy autorska kompozycja Agnieszki pt. "Gdyby tylko") przeplatane były utworami dynamicznymi, często z funkowo-latynoską rytmiką. To co w jazzie ważne - interakcja muzyków - wyszła na tym koncercie poza scenę. Agnieszka bardzo często wciągała publiczność we wspólne śpiewanie wymyślanych na bieżąco wokalnych fraz. Był jazz, funk, latin, blues, a na bis zaśpiewany z przymrużeniem oka "Na pierwszy znak" z repertuaru Hanki Ordonównej.
Dziękujemy wokalistce i muzykom za stworzenie wyjątkowego widowiska, a widzom za obecność (sala wypełniła się po brzegi) i aktywne uczestnictwo.