Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data: 07.05.2018 r., godz. 00.00    2235
Tym razem na spotkaniu DKK rozmawiałyśmy o książce Patrycji Bukalskiej "Sierpniowe dziewczęta’44".
Książka to spis wzruszających wspomnień dzielnych kobiet, uczestniczek Powstania Warszewskiego. Podczas powstania miały 17, 18 lat, a czasami nawet mniej. Narażały swoje życie, aby pomagać innym i wykonywać powierzone zadania. Były żołnierzami, łączniczkami, sanitariuszkami. Dzielnie walczyły, z dnia na dzień stawały się dorosłe i odważne. Dzięki tym cennym wspomnieniom dowiadujemy się jak wyglądała codzienna rzeczywistość w czasie powstania, widziana oczami młodych kobiet. Są to bolesne wspomnienia, o których na pewno wolałyby zapomnieć.
Wspomnienia zostały uzupełnione unikatowymi fotografiami z archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego i prywatnymi zdjęciami łączniczek i sanitariuszek.
Książka ta może zaciekawić przede wszystkim osoby zainteresowane Powstaniem Warszawskim.