Jesteś tutaj:

O poszukiwaniu szczęścia

Data: 17.05.2018 r., godz. 11.00    886
Znakomity spektakl teatralny wzbogacony o jazzową oprawę muzyczną najwyższej miary mieli możliwość obejrzeć widzowie przybyli do Radzymina w piątkowy wieczór 11 maja.
O spektaklu zatytułowanym „Bramy do ogrodów” w reżyserii Anny Kękuś świeżo po jego premierze na Różewicz Open Festiwalu odbywającym się jesienią ubiegłego roku w Radomsku napisano w Gazecie Radomszczańskiej”: „znakomity, rewelacyjny, wspaniały, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju! (…) Artyści [Marek Bałata, Igor Obłoza i Krzysztof Ścierański] zabrali widzów w niesamowitą podróż w świat muzyki i słowa, nie tylko autorstwa Tadeusza Różewicza. Było zabawnie, było wzruszająco, było poważnie. To było bardzo mocne artystyczne uderzenie!”.

Zebrani tego dnia w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie naoczni świadkowie widowiska opartego na scenariuszu Anny Lenartowicz i Anny Kękuś mogli się o tym przekonać osobiście. I w całej rozciągłości potwierdzić prawdziwość przytoczonych wyżej słów. Spektakl muzyczny, którego byli świadkami, w istocie był wyjątkowy! Wykonany brawurowo. Poruszający istotę, esencję najważniejszych ludzkich rozterek i dylematów. Wyrażający w innowacyjny, autorski, doskonały sposób to, co na co dzień kłębi się i burzy w każdym ludzkim sercu i rozumie popychając do podejmowania decyzji, dokonywania wyborów życiowych, nadawania sensu swojemu istnieniu. Doprawdy, widowisko zarazem zapierało dech w piersiach, wbijało w fotel z wrażenia, zachęcało ducha do wzlecenia nad widownię w zachwycie i uniesieniu. A fantastyczna podróż, w którą zabrali widzów muzycy i aktorzy, zauroczyła sobą tak bardzo, że zrodziła w niejednym widzu pragnienie, by się nie kończyła, by trwała, trwała i trwała…

Zapraszamy do obejrzenia (poniżej) galerii zdjęć z widowiska, a także galerii zdjęć autorstwa Łukasza Rygało opublikowanej na jego stronie "codziennik – notatki. fotografie. myśli".