Jesteś tutaj:

Dni Radzymina 2018 za nami

Data: 20.09.2018 r., godz. 14.00    618
W sobotę mieszkańcy uczestniczyli w pełnym atrakcji pikniku rodzinnym, zakończonym występem gwiazdy wieczoru Sarsy i pokazem fajerwerków. W niedzielę do Radzymina zawitały gwiazdy kabaretu – Andrzej Grabowski i Robert Korólczyk, którzy wystąpili w Miejskiej Sali koncertowej.
Sobotni festyn na placu parafialnym

W pierwszy dzień świątecznego weekendu mieszkańcy Radzymina bawili się na pikniku rodzinnym, zorganizowanym na placu parafialnym za Kolegiatą Radzymińską. Festyn rozpoczął się od animacji i konkursów dla dzieci. Najmłodsi przez cały czas mogli skorzystać z atrakcji: dmuchańców, karuzeli, strefy gier planszowych, malowania buziek i strefy gastronomicznej. Do wspólnej zabawy zapraszał pasjonatów jazdy na rowerze m.in. Uczniowski Klub Sportowy Victoria Radzymin.

Po tych atrakcjach nastąpiła seria koncertów. Pierwsza na scenie wystąpiła Majka Jeżowska, żywiołowo powitana zarówno przez rodziców jak i dzieci. Wszyscy znali na pamięć teksty takich przebojów jak: „A ja wolę swoją mamę”, „ Wszystkie dzieci nasze są” czy „Dłonie”. Po Majce na scenę wyszła Częstochowska Kapela Biesiadna „Grupa Romana”, która zaprezentowała się publiczności w repertuarze pasującym do nazwy zespołu. Nie zabrakło piosenek znanych z warszawskiej ulicy, z wykonań legendarnego Stanisława Grzesiuka, czy popularnych przebojów weselnych. Na koniec wystąpiła gwiazda wieczoru – Sarsa. Zanim została gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej, przebijała się showbiznesu występując w popularnych programach „Must be the music” czy The Voice of Poland”. Na swoim koncie ma takie przeboje jak „Naucz mnie” czy „Zapomnij mi”. Żadnego nie zabrakło na fantastycznym koncercie.

Muzyka była główną atrakcją sobotniego święta, choć nie jedyną. Dużą popularnością cieszyło się wśród odwiedzających stoisko „Smak(i) zabawy” promujące kuchnię naszych babć. Na stoisku można było spróbować prostych i smacznych dań kuchni naszych dziadków i pradziadków. Wszystkim smakowały pierogi, kiszka ziemniaczana czy wędliny przygotowane wg tradycyjnych przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenia radzyminiaków. Szczególną popularnością cieszyła się szynka, przygotowana wg tajnego przepisu, którą sprawiedliwie dzielił wśród chętnych Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński. „Smaki(i) zabawy” to jeden ze zwycięskich projektów, zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.


Kabaretowa niedziela

W niedzielę, radzyminiacy dalej fetowali święto swojego miasta. W Miejskiej Sali Koncertowej o godz. 16.00 rozpoczął się show kabaretowy. Na scenie wystąpił Andrzej Grabowski. Znakomity aktor, zasłynął z roli Ferdynanda Kiepskiego, bohatera serialu „Kiepscy”. Na scenie wygłosił kilka monologów w konwencji popularnego stand-upu, rozbawiając publiczność żartami celnie opisującymi naszą rzeczywistość. Kolejną gwiazdą wieczoru był Robert Korólczyk. To artysta kabaretowy, który na co dzień występuje w „Kabarecie Młodych Panów”. Jego solowy występ niczym nie ustępował występom macierzystej formacji.


Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do atrakcyjności tegorocznych Dni Radzymina! Składamy podziękowania głównym organizatorom, czyli zespołowi pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin oraz Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Dziękujemy serdecznie także Proboszczowi Parafii Przemienia Pańskiego za możliwość przygotowania sobotniego pikniku rodzinnego na placu parafialnym. Dziękujemy wszystkim występującym zespołom i grupom artystycznym, a przede wszystkim Mieszkańcom i Gościom, którzy odwiedzili nas w ten świąteczny dla Radzymina weekend!