Jesteś tutaj:

Zachwyciły nas Małe Instrumenty

Data: 10.12.2018 r., godz. 13.00    733
Koncert zorganizowany w ramach cyklu „Czar dawnych fortepianów” okazał się mistrzowskim popisem zespołu Małe Instrumenty wykonanym na – nomen omen – małych instrumentach!
Znane i popularne utwory skomponowane przez Fryderyka Chopina zabrzmiały na małych instrumentach: profesjonalnych instrumentach niewielkich rozmiarów, mechanicznych zabawkach dźwiękowych, instrumentach z grupy "circuit bending" oraz przedmiotach dźwiękowych wydających dźwięki, jednak pozostających bez cech instrumentalnych. Instrumentów było ponad 20. Najstarsze wśród nich pochodziły z lat 40. XX wieku (nie licząc starszych świstawek) ze Szwajcarii i nieistniejącej już Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Uwagę zebranych przyciągnęły szczególnie egzotyczne waterphone i tybetańskie misy śpiewające.

Koncert poprowadził założyciel i lider zespołu Paweł Romańczuk. Towarzyszyły mu Iwona Sztucka i Magdalena Nekanda-Trepka. Prowadzący opowiadał o poszczególnych instrumentach używanych do wykonywania kolejnych utworów. O historii powstania zespołu i pasji, która połączyła muzyków, o zgromadzonych zbiorach i planach otwarcia galerii małych instrumentów we Wrocławiu.

Koncert obfitował w niespodzianki i nieoczekiwane zwroty akcji – za sprawą kreacji muzyków, ich gry i aktorstwa. Zebrani na widowni zostali zaproszeni do współuczestnictwa – prowadzenia dialogu i odgadywania zagadek i konkursów. Po zakończeniu koncertu (brawurowo i radośnie wykonanym Marszem żałobnym) można było zapoznać się z bogatą i różnorodną ofertą wydawniczą zespołu, zakupić bardzo ciekawie i pomysłowo wykonane płyty, a także obejrzeć instrumenty zgromadzone na scenie i na nich zagrać.

Koncert Małych Instrumentów zachwycił i wzbogacił wiedzę i wyobraźnię widzów.

Zapraszamy do obejrzenia foto-galerii.