Jesteś tutaj:

Rekordowa Orkiestra

Data: 15.01.2019 r., godz. 00.00    749
Sztab WOŚP w Radzyminie uzbierał podczas 27 Finału ponad 61,5 tys. zł!
W tym roku na terenie gminy Radzymin (w Radzyminie, Ciemnem, Słupnie, Nadmie i Załubicach) oraz gminy Dąbrówka kwestowało w sumie 120 wolontariuszy. Zbiórce towarzyszył Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr w Radzyminie, Zumba Fitness Maraton zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie oraz - jak co roku - program artystyczny zorganizowany w hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Można tam było obejrzeć pokazy sportowe, taneczne i koncerty muzyczne. Wystąpili: zespół poezji śpiewanej BreakLine, uczestnicy Zumba Fitness Maratonu, grupy taneczne Szkoły Tańca SALIO, tancerki Klubu Sportowego FANABERIA Radzymin, uczniowie Szkoły Tańca DUO DANCE, Radzymińska Orkiestra Dęta, członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej GROM, uczniowie Akademii Karate Kyokushin Radzymin, Fight Club Radzymin oraz radzymiński zespół rockowy All The Same. W godz. 15-18 Fundacja KAMYK przygotowała stanowiska z trenażerami rowerowymi, na których można było wykręcać kilometry. Chętnym udało się wykręcić ponad 320 kilometrów. Fundacja potroiła wartość wykręconych kilometrów i przekazała na rzecz WOŚP 1 tys. zł.

Odbyła się licytacja przedmiotów i usług ofiarowanych przez darczyńców. Licytowano m.in. złote serduszko WOŚP ufundowane przez pracownię Jubiler BT w Radzyminie, kolację z Burmistrzem i inspekcję Gminy Radzymin z Burmistrzem, vouchery na usługi kosmetyczne, kolację w restauracji, seanse w saunie fińskiej, organizację zabawy i animacji dla dzieci, zaproszenia na spektakl teatralny z udziałem Jerzego Treli w Radzyminie i występ kabaretu Ani Mru Mru w Radzyminie (oba wydarzenia zorganizuje Biblioteka). Przez cały czas trwania Finału można było kupować przedmioty przekazane przez Fundację WOŚP i darczyńców w sklepiku (wrzucając należność za kupione przedmioty do puszek wolontariuszy).

Fundatorami przedmiotów i usług przekazanych na licytację podczas finału WOŚP byli: Jubiler BT w Radzyminie, Burmistrz Radzymina, Body Evolution, Ośrodek Szkolenia Kierowców CLASSIC w Radzyminie, Restauracja REVITA RYNIA, RKS Mazur, Fundacja KAMYK, Rest Sauna Radzymin, a także firma PAMELO Sławomira Rosłona, Monika Wącek-Krysiak, uczestnicy warsztatów realizowanych przez Fundację KREATYWNI ze Słupna i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin, przy której powstał sztab WOŚP w Radzyminie i która czuwała nad sprawną organizacją zbiórki i wszystkich atrakcji jej towarzyszących. Biblioteka wpierana była przez 9 Szczep Radzymińskich Drużyn Harcerskich LABIRYNT, a jej drużynowy dh Tomasz Godlewski był szefem sztabu.

Dla wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP Bar U Basi przygotował bufet z gorącą herbatą, kawą i zupą. Działały stoiska gastronomiczne i handlowe oraz dmuchana zjeżdżalnia Wypożyczalni Urządzeń Rozrywkowych Aleksandra Wypycha. Wszyscy usługodawcy przekazali część swoich utargów na rzecz WOŚP.

Finał WOŚP w Radzyminie zwieńczyło światełko do nieba, którym w tym roku był koncert legendarnego zespołu MYSLOVITZ. Mecenasami koncertu był sam zespół, który znacząco obniżył honorarium za występ, Gmina Radzymin i firma Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.

Podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać kwotę ponad 60 579,54 zł (w tym 2770 zł za pomocą terminali płatniczych). Kwota ta jeszcze się powiększy za sprawą wpłat za przedmioty wystawione przez sztab na aukcjach internetowych. Nadto należy do niej doliczyć 1 tys. zł wpłacony przez Fundację KAMYK.

W tym roku zbierano pieniądze na wyposażenie dziecięcych szpitali specjalistycznych.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za wielkie serce!!!