Jesteś tutaj:

Kontemplacja

Data: 30.01.2019 r., godz. 13.00    479
Fotografia Natury w różnych odsłonach. Pierwsza wystawa fotografii Adama Stenckiego.
Adam Stencki to człowiek o niezwykłej wrażliwości. Zdecydował się na pokazanie światu swoich fotografii, tych wybranych spośród kilkuletniego podróżowania. W dużej mierze za sprawą swojej siostry, Aleksandry (wystawa prac Aleksandry Stenckiej w Radzyminie )
Tematyka prac jest przekrojowa. Wiedzie poprzez detal, krajobraz, niekiedy zwierzę - czystość prostoty w naturze. Kontemplacja świata wokół, świata wewnątrz, świata widzianego autentycznie i subiektywnie i wnikliwie.

Jego promienne spojrzenie odkrywające rzeczywistość, nieco melancholijną, ale przede wszystkim pełną tajemnicy, nieodgadnionego piękna, nieoczywistego detalu.

Adam pochodzi z Zielonki. Urodził się w 1990 r. Jest absolwentem warszawskiego Zespołu Szkół Fototechnicznych. Z zawodu jest fototechnikiem, z zamiłowania fotografem przyrody. Ma również liczne inne pasje, takiej jak czytanie literatury fantasy, podróżowanie w dziewicze miejsca Polski, Europy, restaurowanie starych pojazdów (ma, jak sam przyznaje, „nieokreśloną słabość do starych motocykli, samochodów i maszyn”).

O swoich zdjęciach pisze: „Moją pasją są podróże w najróżniejsze miejsca na Ziemi. Uwielbienie gry cieni, świateł i nie tylko. Wszechobecną ciszę. Nocną przygodę. Szlaków nowych przecieranie. Zapraszam do oglądania, kontemplacji moich specyficznych prac :)
Będzie ich więcej!”

Otwarcie wystawy miało miejsce w piątek 25 stycznia. Wystawę można oglądać w godzinach pracy Biblioteki do 28 lutego.