Warsztaty z „Kodowania w Bibliotece”

Data: 02.05.2019 r., godz. 00.00    2239
Dnia 27 kwietnia odbyły się pierwsze warsztaty dla dzieci z użyciem sprzętu do kodowania i programowania pozyskanego w ramach projektu Programu Rozwoju Bibliotek „Kodowanie w Bibliotece”.
Zadaniem uczestników warsztatów było napisanie i testowanie programów do sterowania robotem Photon przy użyciu dedykowanych aplikacji na tabletach. Uczestnicy byli podzieleni na trzy zespoły. Każdy zespół otrzymał zadania ze spersonalizowanymi parametrami według, których miał opracować oraz zaimplementować algorytm poruszania się robotem przy wyznaczonych założeniach. Przygotowane przez uczestników programy miały spełniać określone warunki wstępne oraz działać w taki sposób, aby robot poruszał się po wyznaczonej trasie i reagował w oczekiwany sposób.
Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami przygotowanymi przez prowadzącego warsztaty.