Lekcja biblioteczna

Data: 20.05.2019 r., godz. 12.00    2067
To już nasze kolejne spotkanie biblioteczne z uczniami Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie.
Tym razem dzieci zapoznały się z książką paragrafową, czyli z książką, w której możemy wybierać dalsze losy bohatera.
Grupa uczniów słuchała o bohaterze, który musiał przebyć podróż przez pustynię, a także o ciekawostkach związanych z roślinami i zwierzętami znajdującymi się na Saharze. Dzieci miały do wyboru różne opcje przygód bohatera.
Niestety, wybory nie zawsze były właściwe. Nie udało się bohaterowi przejść przez pustynię, powodem był znajdujący się w jaskini skorpion. Wszyscy byli ciekawi innych opcji podróży i zastanawiali się, czy bohater jest w stanie przejść przez Saharę. Skutkowało to chęcią wypożyczenia książki i sprawdzenia kilku zakończeń.
Następnie, każde dziecko napisało na kartce jedno zdanie nie pokazując innym uczestnikom. Na koniec spotkania z tych zdań powstała nowa historyjka którą wspólnie odczytaliśmy.