Magdalena Karłowicz – Grafiki - Wernisaż wystawy

Data: 30.05.2019 r., godz. 09.00    2746
W Foyer Miejskiej Sali Koncertowej 24 maja (piątek) o godz. 18.15 mieliśmy przyjemność otworzyć wystawę grafik Magdaleny Karłowicz. Uznana artysta do tej pory głownie zajmowała się rzeźbą.
Radzymińska wystawa to zbiór najnowszych grafik pani Magdaleny powstałych w 2018 i 2019 r.
Swoją sztukę komentuje tak:
„Moje działania artystyczne poruszają się głównie wokół szeroko pojętej rzeźby. Począwszy od kameralnych rzeźb z trwałych materiałów do minimalistycznych i efemerycznych obiektów z pisaku, ziemi czy wosku.
Radzymińska wystawa to zbiór najnowszych grafik powstałych w 2018 i 2019 r.
Zawarte w nich tematy odnoszą się głównie do egzystencji człowieka, ale są również inne inspirowane np. krajobrazem wiejskim. Natomiast wszystkie są dopełnieniem moich wcześniejszych prac rzeźbiarskich i rysunkowych. Techniki graficzne takie jak linoryt, akwaforta, akwatinta czy sucha igła dały mi nowe możliwości w interpretowaniu tematów już wcześniej przeze mnie poruszanych.”
Obecni na wernisażu mieli niecodzienną możliwość porozmawiania z twórczynią. Spojrzeć na sztukę z perspektywy twórcy i ją zrozumieć.
Kameralna atmosfera i drobny poczęstunek sprzyjały spotkaniu
Zapraszamy do galerii.