STAR Radzymin Marki 2019

Data: 19.06.2019 r., godz. 13.00    3494
Podsumowaliśmy siódmy festiwal Spotkań Teatrów Amatorskich
W tym roku ocenianych było 9 spektakli zagranych w sumie przez 120 osób w wieku od 6 do 18 lat. Aktorów oceniało jury w składzie: Aleksandra Jankowska – dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Anna Kękuś – aktorka, reżyserka i menadżer Pałacu w Chrzęsnem, oraz Andrzej Niemirski – aktor Teatru RAMPA. Uroczystą galę, podczas której zostały wręczone nagrody, poprowadzili Andrzej Niemirski i Artur Laskowski, dyrektor Biblioteki w Radzyminie.
Wręczanie nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych poprzedzane było występami artystycznymi młodych aktorów. Wystąpili kolejno: Malutkie dziewczynki ze spektaklu „Bajkowy las”, grupa dzieci z Marek z piosenką ze spektaklu „Słodziaki z naszej paki”, Zuzia Jabłecka – z piosenką „Pan Mozart” oraz Duet ze spektaklu „Igraszki z Diabłem” – Paulina Borowiec i Jacek Borkowski.
Po wręczeniu nagród, którymi były w tym roku kryształowe statuetki zaprojektowane przez Edwarda Lutczyna, przemówili do zebranych jurorzy, Ewa Chotomska – dobra wróżka festiwalu, córka Wandy Chotomskiej, oraz Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. Na koniec popis wspanialej gry aktorskiej dał Andrzej Niemirski.
Festiwal nosi imię Wandy Chotomskiej – wybitnej polskiej pisarki, autorki wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Współorganizatorami festiwalu były Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin. Mecenasami: Gmina Radzymin, Miasto Marki i Starostwo Powiatowe w Wołominie. Darami rzeczowymi wsparło festiwal: Tago. Przedsiębiorstwo przemysłu cukierniczego. Gołębiewski Tadeusz. Patronami medialnymi byli: TVP 3 Warszawa, portal WWL24 – Wiadomości Powiatu Wołomińskiego i Tuba Marki.

Lista laureatów

Kategoria 6-8 lat