Radzymiński Salon Artystyczny – spotkanie drugie

Data: 03.06.2019 r., godz. 10.00    1995
Gościem drugiego wieczoru artystycznego był aktor filmowy i teatralny Krzysztof Janczar
Twórca zabrał publiczność w niedzielne popołudnie 19 maja w artystyczną filmową podróż. Opowiadał m. in. o kreowanych przez siebie rolach - w słynnej „Wojnie domowej”, w kultowym „Nie zaznasz spokoju” czy serialu – „Klan”. Aktor zdradził zebranym, w jaki sposób znalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie – co zdarzyło się bardzo nielicznym – udało mu się kontynuować pracę zawodową u boku największych aktorów Hollywood. Przypomniał także historię swojego udziału w słynnej hollywoodzkiej produkcji „Polowanie na czerwony październik”.

Art Salon – to nowy cykl edukacyjno-kulturalny, który znalazł się w ofercie programowej Biblioteki w Radzyminie. W formułę spotkań organizowanych w ramach Art Salonu wpisane jest nawiązanie szczególnej relacji artysty z publicznością, co sprzyja swoistej improwizacji, nie tylko na poziomie muzyki, ale także wielowymiarowości rozmowy. Radzymiński Art Salon to opowieści o sztuce, prezentacja kunsztu twórczego bohaterów Salonu, recytacje, piosenki, utwory muzyczne przeplatające się z anegdotami, humoreskami, czasem zwierzeniami. Dorobek twórczy gości Salonu, zawierający się w historii polskiej kultury, stanowi aspekt edukacyjny projektu.
Spotkania z zapraszanymi do Art Salono prowadzi Anna Kękuś, reżyser, menedżer kultury (przez kilka ostatnich lat organizowała działalność kulturalną w Pałacu w Chrzęsnem). Dotychczasowymi gośćmi salonu byli: Krzysztof Ścierański - muzyk, kompozytor, wirtuoz gitary basowej, legenda polskiego jazzu, oraz Krzysztof Janczar.