Jesteś tutaj:

Narodowe Czytanie w Radzyminie

Data: 12.09.2019 r., godz. 13.00    637
Po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie organizowanej z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej czytaliśmy wybitne utwory należące do kanonu polskiej literatury. W tym roku był to zbiór zatytułowany „Nowele polskie”.
Do zorganizowania tegorocznej edycji Narodowego Czytanie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin zaprosiła dzieci i młodzież z działających przy niej Teatru Dzieci-Dzieciom i Teatru Maskarada. Wspólnie z rodzicami, dziadkami młodych aktorów czytaliśmy fragmenty nowel takich pisarzy polskich jak Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Maria Konopnicka, Bruno Schulz, Eliza Orzeszkowa i innych. 
Była to znakomita okazja do rodzinnego spędzenia czasu z dziećmi. Do Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie przybyli młodzi aktorzy i ich rodzice, radni, sołtysi, dyrektorzy i nauczyciele szkół gminnych wraz z dziećmi. Całe przedsięwzięcie koordynowała Małgorzata Puzio-Miękus – aktorka, radna, prowadząca stałe zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży w Markach i Radzyminie.
Dodatkową atrakcją była loteria. Każdy los wygrywał. Najpierw losowali nagrody czytający, następnie wszyscy przybyli na narodowe czytanie. Sponsorami loterii byli radzymińska księgarnia „Papirus”, Ela Żak - mania szydełkowania (wykonuje przepiękne zakładki do książek), Orkla Care S.A., Świat Zabawek w Radzyminie, Biblioteka i Gmina Radzymin.
Wśród gości specjalnych zaproszonych na Narodowe Czytanie do Radzymina usłyszeliśmy i zobaczyliśmy znanego aktora serialowego i estradowego Janusza Leśniewskiego, który pojawi się u nas ponownie w Święto Niepodległości 11 listopada, by wcielić się w rolę premiera Ignacego Paderewskiego podczas spektaklu przygotowywanego specjalnie na tę okazję. A także znakomitego aktora Teatru Rampa Dariusza Jakubowskiego, którego mistrzowski występ uświetnił czytanie – wspólne smakowanie najlepszych dań polskiej literatury!