Rekordowa zbiórka na rzecz WOŚP

Data: 15.01.2020 r., godz. 13.30    2400
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzyminie uzbierał podczas 28 Finału ponad 81 tys. zł!
W tym roku na terenie gminy Radzymin (w Radzyminie, Ciemnem, Słupnie, Nadmie i Załubicach) oraz gminy Dąbrówka kwestowało w sumie 125 wolontariuszy. Zbiórce towarzyszył Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie (głównymi organizatorami byli Grzegorz Grzyb, Łucja Pstrzoch i Bartek Kornacki), Zumba Fitness Maraton zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie (odbył się przede wszystkim dzięki Marlenie Wojda, Karolinie Balcer i Darii Szemraj) oraz - jak co roku - program artystyczny zorganizowany w hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Można tam było obejrzeć pokazy sportowe, taneczne i koncerty muzyczne. Wystąpili: zespół poezji śpiewanej BreakLine, uczestnicy Zumba Fitness Maratonu, grupy taneczne Szkoły Tańca SALIO, tancerki Klubu Sportowego FANABERIA Radzymin, uczniowie Szkoły Tańca DUO DANCE, Rewia Dziecięca SYLABA, Radzymińska Orkiestra Dęta, uczniowie Akademii Karate Kyokushin Radzymin, Fight Club Radzymin. Wieczór wypełniły koncerty radzymińskich – zespołu disco polo EXPLOZJA i rockowego All The Same. Tegoroczna licytacja przedmiotów i usług ofiarowanych przez darczyńców przyciągnęła rzesze mieszkańców i była bardzo gorąca. Licytowano m.in. kolację z Burmistrzem i rowerową inspekcję Gminy Radzymin z Burmistrzem, vouchery na seanse w saunie fińskiej, grocie solnej, na trzy darmowe miesiące treningów w Akademii Piłkarskiej GOOL, biletowane imprezy organizowane przez Bibliotekę w Radzyminie w 2020 r., bon o wartości 1 tys. zł na zakupy w radzymińskiej pracowni luster GireaDesign, kurs prawa jazdy kat. A ufundowany przez radzymiński Ośrodek Szkolenia Kierowców CLASSIC, książki pani Beaty Boruckiej vel Mądrej Babci, album wydany z okazji jubileuszu Radzymińskiej Orkiestry dętej, koszulka i piłka ręczna z autografami zawodników SPR ROKiS Radzymin, hełm lotniczy – pamiątkę ze służby ratowniczej w lotnictwie Marynarki Wojennej (dar pana Marcina Szymczaka), fotografię z wystawy "Bug. Obrazy rzeki" Dagmary Jaworskiej-Bednarek. A na koniec wyjątkowe, jedyne i niepowtarzalne złote serduszko WOŚP ufundowane przez pracownię Jubiler BT w Radzyminie. Przez cały czas trwania Finału można było kupować przedmioty przekazane przez Fundację WOŚP i darczyńców w sklepiku (wrzucając należność za kupione przedmioty do puszek wolontariuszy). Fundatorami przedmiotów i usług przekazanych na licytację podczas finału WOŚP byli: Jubiler BT w Radzyminie, Burmistrz Radzymina, Ośrodek Szkolenia Kierowców CLASSIC w Radzyminie, firma GieraDesign, Stowarzyszenie KAMYK MTB Team, Rest Sauna Radzymin, firma Piotro-Stal, uczestnicy warsztatów realizowanych przez Fundację KREATYWNI ze Słupna i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin, przy której powstał sztab WOŚP w Radzyminie i która czuwała nad sprawną organizacją zbiórki i wszystkich atrakcji jej towarzyszących. Biblioteka wpierana była przez ROKiS Radzymin i 9 Szczep Radzymińskich Drużyn Harcerskich LABIRYNT, a jej drużynowy dh Tomasz Godlewski był szefem sztabu. Dla wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP Bar U Basi przygotował bufet z gorącą herbatą, kawą i zupą. Działały stoiska gastronomiczne i handlowe oraz dmuchana zjeżdżalnia Wypożyczalni Urządzeń Rozrywkowych Aleksandra Wypycha. Wszyscy usługodawcy przekazali część swoich utargów na rzecz WOŚP. Finał WOŚP w Radzyminie zwieńczyło światełko do nieba, którym w tym roku był koncert rozsmakowanej w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

Podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać kwotę ponad 81 tys. zł (w tym 3780 zł za pomocą terminali płatniczych). Kwota ta jeszcze się powiększy za sprawą wpłat za przedmioty wystawione przez sztab na aukcjach internetowych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za wielkie serce!!!