Spotkanie autorskie dla dzieci

Data: 18.05.2022 r., godz. 10.59    947
Na kolejnym spotkaniu autorskim zrealizowanym w ramach cyklu „Literackie spotkania”, mieliśmy przyjemność gościć Pana Łukasza Wierzbickiego.

Pan Łukasz Wierzbicki jest redaktorem, podróżnikiem oraz autorem książek dla dzieci.
Jedna z nich, zatytułowana „Afryka Kazika”, opowiada o przygodach poznańskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który postanowił, zwiedzić samotnie Afrykę jadąc rowerem.

W innej autor opowiada historię niedźwiadka przygarniętego przez polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej. W fascynujący i jednocześnie zabawny sposób przedstawił sylwetkę Aleksandra Doby, bohatera książki: „Ocean to pikuś”. Przybliżył nam trudy Polaka, który jako pierwszy człowiek w historii, samotnie przepłynął kajakiem przez Atlantyk.

Pisarz przybył na spotkanie z całą walizką ciekawych rekwizytów, co zachwyciło widownię. Ponadto zasypywał uczestników ciekawostkami z historii i geografii świata. Na koniec spotkania dzieci zadawały pytania autorowi oraz robiły zdjęcia, a chętni otrzymywali autografy od naszego gościa.

Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.