Początek - wernisaż wystawy rysunku K. Zygartowicz, S.Murza

Data: 23.11.2016 r., godz. 16.00    4204
18 listopada na ścianach foyer Miejskiej Sali koncertowej w Radzyminie zawisły prace dwojga młodych i niezwykle utalentowanych artystów: Klaudii Zygartowicz i Sebastiana Murza.
Klaudia, zwykle mówi o sobie „samouk”. Jej prace prezentują najwyższy poziom, którego nie powstydziłby się dyplomowany artysta. To, co najbardziej ją interesuje, gdy zabiera się za ołówek to: „ludzkie twarze i wypisane na nich emocje. Kreska po kresce staram się odzwierciedlić uchwycony obraz.” A wszystko zaczęło się do Stinga, którego jest zagorzałą fanką. Jego hiperealny portret możemy obejrzeć na wystawie.Klaudia tworzy nieśpiesznie, krok po kroku z namysłem, powstają portrety, z których możemy czytać ludzkie twarze.

Sebastian Murza jest uczniem szkoły plastycznej. Jego prace dopiero nabierają charakteru i szlifu. Na szczególną uwagę zasługują obrazy olejne – tryptyk japoński przykuwa uwagę kolorami. Portery olejne Henryka Sienkiewicza czy Stefana Wyszyńskiego, pokazują, że młody artysta ma w sobie potencjał. Sebastian lubi sport, pić kawę i herbatę w najróżniejszych odsłonach.

Prace tych obojga młodych ludzi można oglądać 11.12. 2016 w Foyer Miejskiej Sali Koncertowej.

Zapraszamy!