Jesteś tutaj:

"Między nami. Szukamy śladów naszej przeszłości"

92
Po śladach przeszłości
Co kryją albumy fotograficzne naszych dziadków? Czy gdzieś w zakamarku pamięci zachowało się wspomnienie ciotecznego pradziadka w mundurze z 1920 roku?

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin rozpoczęła realizację projektu pt. „Między nami. Szukamy śladów naszej historii”. Chcemy wydobyć i zachować w lokalnej pamięci społecznej sylwetki osób – mieszkańców naszego miasta i gminy - zaangażowanych w wydarzenia, które rozegrały się pod Radzyminem w 1920 roku. Zespoły Badaczy Lokalnych, w skład których wejdą uczniowie radzymińskich szkół, nauczyciele, a także rodzice, którzy będą chcieli się zaangażować, będą poszukiwać dokumentów, fotografii, wspomnień dot. osób i zdarzeń 1920 roku. Chcemy także utworzyć archiwum związane z kultywowaniem przez mieszkańców kolejnych rocznic bitwy 1920 roku, szczególnie w okresie PRL.

Zapraszamy wszystkich Państwa do naszego projektu. Jeśli chcecie podzielić się swoimi wspomnieniami, macie w swoich prywatnych archiwach zdjęcia, dokumenty – chętnie wysłuchamy Waszej opowieści. Zadzwońcie lub napiszcie. Przejdźmy wspólnie tę podróż po śladach naszej przeszłości.

Czekamy na Państwa telefony i listy.

Agnieszka Nowińska, koordynatorka projektu
tel.: 506 196 949
anowinska@bibliotekaradzymin.pl

Partnerami w projekcie są: Urząd Miasta i Gminy Radzymin, Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej oraz Szczep 9 Radzymińskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych Labirynt.
Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.