Widowisko - Młodość Józefa Piłsudskiego

11 listopada 2017 r. godz. 17.00
Hala sportowa ROKiS

Wstęp wolny!
Rezerwacja wejściówek: tel. 227865024 w. 22 lub salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl

Obsada:
Stary - Andrzej Mastalerz
Młody - Henryk Simon
Maria- Małgorzata Puzio
Teatr Maskarada: Anna Roman, Pola Berg, Maja Traczyk, Kamila Rosa, Klara Szanser, Kuba Czerniec, Marcin Remiszewski, Kacper Kawecki, Cezary Polak, Jacek Borkowski, Filip Miękus, Kacper Obrębski, Igor Gołembiewski.

Zespół wokalno-instrumentalny:
Maja Kuczera - pierwsze skrzypce
Katarzyna Bielińska - drugie skrzypce
Maria Wydra - trzecie skrzypce
Justyna Przybysz - wiolonczela
Aruto Matsumoto - fortepian
Jagienka Kaczmarek - alt

Muzyka, prowadzenie i śpiew: Karol Bąk-Łupiński

Zainteresowanie postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego jest ogromne, a zwłaszcza wśród ludzi młodych. Przyszedł nam więc pomysł, aby odpowiedzieć o tej postaci nieco inaczej. Nie o Marszałku, Naczelniku czy Komendancie, bo z tej strony jest powszechnie znany, ale o jego młodości i wieku średnim, gdy dopiero kształtował się, jako człowiek i późniejszy konspirator. Nie o postaci, jak ze spiżu, ale o normalnym facecie, którym targały najróżniejsze emocje i wątpliwości.
To spektakl dla młodych przygotowany przez młodych, początkujących artystów muzyków, śpiewaków oraz aktorów, którzy - w większości - pochodzą z Radzymina i okolic.
Obok młodych wystąpią aktorzy zawodowi, wśród nich znany i ceniony Andrzej Mastalerz oraz Małgorzata Puzio, która od lat prowadzi w Radzyminie zajęcia teatralne.