Dagmara Jaworska-Bednarek: Bug. Obraz rzeki

Radzymin, ul. 11 Listopada 4

Wstęp wolny!

DAGMARA JAWORSKA-BEDNAREK
(ur. 16 sierpnia 1979 r.) – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ponad 9 lat temu zamieniła poukładane życie w stolicy na rzecz ciszy, którą znajduje nad brzegiem rzeki. Mieszka w Kuligowie nad Bugiem, w gminie Dąbrówka. Kilka lat temu, z zachwytu nad nadbużańską codziennością, wzięła do ręki aparat. Fotografuje sercem, bez instrukcji i warsztatu. Używa prostej lustrzanki, zwykłego obiektywu i liczy na przychylność natury. Swoje fotografie prezentowała na wystawie „Przyroda w obiektywie” zorganizowanej przez Polski Związek Fotografów Przyrody podczas Poznańskich Dni Fotografii. Nadbużańskie zdjęcia zdobiły okładkę i wnętrze magazynu „Kraina Bugu”.

www.zPanemBugiem.pl
www.facebook.com/zPanemBugiem

Bug. Obrazy rzeki.
to fotograficzna „opowieść" o nadbużańskich pejzażach.
Niespełna 35 km od granic Warszawy istnieje świat równoległy. Mazowiecki odcinek Bugu, czasem niedoceniany, bywa równie malowniczy jak ten podlaski. Niezwykły jest Bug  o różnych porach roku - gdy gniewa się pod lodami zimy, kiedy wiosną topi ludzkie marzenia, gdy w upalne letnie dni kusi swobodnie wypasane bydło, a jesienią otula mgłami… Dagmara Jaworska-Bednarek nigdy wcześniej nie fotografowała. Przyrodę mijała w pośpiechu, nie zdając sobie sprawy z roli, jaką odegra w jej życiu. Zamieszkała nad Bugiem, a rzeka odkrywa przed nią swoje najgłębiej skrywane tajemnice - wschody i mroczne zmierzchy, jesienne półmroki i letnie świty. Nadbużańskie pejzaże urzekają prostotą kompozycji, malarskim podejściem do kadru i zawartości fotografii.

„Bug jest dla mnie niezwykle ważny. To dzięki rzece po raz pierwszy wzięłam do ręki aparat, a fotografia stała się moją największą pasją”.

Dagmara Jaworska-Bednarek