Jesteś tutaj:

Inauguracja Radzymińskiego Uniwersytetu Otwartego

3323
Czas trwania: od: 17.10.2016 r., godz. 15.00 do: 17.10.2016 r., godz. 15.00

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl



Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin rozpoczyna drugi rok działalności Radzymińskiego Uniwersytetu Otwartego. Organizuje zajęcia dla wszystkich – niezależnie od wieku, wykształcenia, stanu zdrowia – którzy chcą się rozwijać, uczyć dla przyjemności i z pragnienia ciągłego poznawania świata. Uniwersytet służy uzupełnianiu wiedzy, ale przede wszystkim rozwijaniu twórczego myślenia, nowych zainteresowań, przebywaniu z ludźmi aktywnymi, którzy chcą czerpać z życia pełnymi garściami, wykorzystać szansę na takie pokierowanie swoim życiem, by było barwne, ciekawe, wyjątkowe.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 października o godz. 15.00 w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie, ul. Konstytucji 3 Maja 15. Poprowadzi je pan dr Igor Pogorzelski, ekspert w sprawach muzyki i dźwięku w filmie i radio, na temat „Agnieszka Osiecka  w żółtych płomieniach liści".


Osiecka  w żółtych płomieniach liści Igora Pogorzelskiego

"Nie lubię się chwalić ale mam wrażenie, że ten temat udał się.
Cóż, Osiecka to moje klimaty, a może też i Wasze?
Przyznam, że zainspirowała mnie pani Dominika z Milanówka i oto jest.
W tym roku Agnieszka Osiecka ukończyłaby 80 lat, a w marcu będzie 20 rocznica, jak odeszła, dość niespodziewanie, bo nie lubiła opowiadać o swoich chorobach.
Kochała życie i ludzi.
Zatem temat jest rocznicowy, a lubimy rocznice  :) "

Igor Pogorzelski ukończył studia reżyserii dźwięku w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, gdzie przez kilka lat był asystentem – sekcja filmowa – dyplom z wyróżnieniem. Praca magisterska o muzyce eksperymentalnej w polskim filmie animowanym. Reżyser dźwięku i konsultant muzyczny w polskich filmach fabularnych. W roku 2004 współtworzył cyfrowe archiwum Polskiego Radia i Uniwersytetu Muzycznego. Współpracuje z Filharmonią Narodową, Orkiestrą Polskiego Radia i Operą Narodową  z dziedzinach cyfrowej rejestracji i masteringu nagrań i multimediów. Odbył szereg staży w dziedzinie zaawansowanych technologii dźwięku i systemów radiowych w Niemczech, Szwajcarii, Francji i Wielkiej Brytanii. Mówi biegle po angielsku, francusku, niemiecku i hiszpańsku. Prowadzi seminaria z dziedziny muzyki i dźwięku w filmie oraz technik radiowych dla potrzeb pracowników radia, telewizji i uczelni artystycznych.