Calisia Quartett

godz. 17
Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
Wstęp wolny!

Kwartet Calisia powstał w 2010 roku i składa się z muzyków Filharmonii Kaliskiej. Swój debiut miał na scenie tejże filharmonii i wykonywał prapremierę kwartetu jazzowego N. Kapustina. Kwartet występował również w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy podczas Festiwalu Południowej Wielkopolski. Kwartet bierze czynny udział w wielu festiwalach w mieście Kaliszu w tym w koncertach festiwalowych w Ratuszu Miejskim. Koncertował również w Poznaniu podczas wielu uroczystości medialnych, wykonując program zarówno klasyczny jak i rozrywkowy. Kwartet bierze udział w corocznej Uroczystej Radzie Miasta Kalisza występując z wokalistami i z zespołem jazzowym, prowadzi także działalność koncertową w internecie gdzie obejrzeć można w jego wykonaniu wiele klasycznych dzieł.

Program koncertu:
Franz Joseph Haydn – Kwartet d-moll op.76 nr 2 "Kwintowy"
Carl Stamitz – Kwartet C-dur nr 1 "Orkiestrowy"
Carl Ditters von Dittersdorf – Kwartet nr 1 D-dur.
Myroslaw Skoryk – "Melodia"

Skrzypce: Akradiusz Hylewski, Paweł Kulczycki
Altówka: Szymon Półtorak