Leluje, kodry, kaszëbsczi wësziwk i української вишивки - twórcze warsztaty zdobienia toreb!

• Data: od: 30.07.2022 r., godz. 11:00 do: 30.07.2022 r., godz. 14:00
  • Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
  • Kategoria: Warsztat
Zarówno tradycyjny haft polski jak i haft ukraiński (ukr. Вишивка, wyszywka) jest mocno zakorzeniony w tradycji danego regionu, niezwykle różnorodny, bogaty i kolorowy. Możemy znaleźć wiele podobieństw w technice wykonania, ale każdy z nich niesie za sobą odmienną historię. Na warsztatach będziemy odkrywać ich historię, szukać podobieństw i różnic, inspirować się bogatym zdobnictwem, żeby za pomocą szablonów, stempli czy matryc linorytniczych stworzyć własną, niepowtarzalną, barwną i zakorzenioną w tradycji torbę, chustkę czy serwetkę.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży od lat 8 oraz dorosłych.

Data: 30 lipca
Godzina: 11.00 - 14.00
Miejsce: OtwARTa Pracownia Plastyczna ul.Strzelców Kaniowskich 10, Radzymin

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez massenger pracowni lub pod nr telefonu 503562162

Zapraszamy również dzieci, młodzież i dorosłych z Ukrainy mieszkających na terenie Gminy Radzymin.

Warsztaty prowadzą:
Dominika Lewandowicz - artystka wizualna, edukatorka artystyczna.
Iza Lis - antropolożka kulturowa, fotografka.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin

ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin