RADZYMIŃSKI UNIWERSYTET OTWARTY

• Data: 04.12.2023 r., godz. 15:00
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Spotkanie

Zapraszamy na spotkanie z Agatą Sobczak w ramach Radzymińskiego Uniwersytetu Otwartego na spotkanie pt. "Poprzez siebie jedynie można powziąć pojęcie o piękności świata - o twórczości Zofii Nałkowskiej"

--> 4 grudnia 2023
--> godzina 15:00

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
Wstęp wolny!

Wykład, w czasie którego na twórczość Zofii Nałkowskiej postaramy się spojrzeć poprzez pryzmat jej osobistych doświadczeń i emocji. Spróbujemy dokonać analizy, ile jest Nałkowskiej w jej bohaterach, które wydarzenia z życia osobistego wywarły największy wpływ na jej twórczość i czy w powieściach znajdziemy ślady innych członków rodziny.

Agata Sobczak - muzealnik, wieloletni pracownik Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, od 2019 roku dyrektor tej instytucji. Miłośniczka literatury, muzyki ludowej i klasycznej. Autorka artykułów dotyczących Nałkowskich, historii ich wołomińskiego domu oraz propagatorka wiedzy o życiu i twórczości tej wybitnej rodziny. Miłośniczka literatury, muzyki ludowej i klasycznej. Prywatnie mama Mai, żona Mariusza i właścicielka dwóch sfinksów.

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie,