Spotkanie autorskie z Joanną Bator

• Data: 16.06.2024 r., godz. 16:00
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Spotkanie autorskie

Joanna Bator –  jest pisarką, publicystką, podróżniczką, eseistką, nauczycielką akademicką i antropolożką kultury. Była stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej, japońskiego Ministerstwa Kultury, Cannon Foundation i Japan Foundation.

Za książkę „Japoński wachlarz” otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak i Nagrodę Wydawców Książek. Jej powieści są tłumaczone na wiele języków. „Piaskowa góra” znalazła się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, a powieść „Chmurdalia” nagrodzona została szwajcarską Spycher Prize. Za „Ciemno, prawie noc” Joanna Bator dostała Nagrodę Literacką Nike 2013 r.

Pisarka, czytelniczka, biegaczka, psiara i kociara. Włóczy się po chaszczach, bezludziach i obrzeżach. Asia, nigdy Joasia – tak pisze o sobie Joanna Bator.

Dzień: 16 czerwca

Godz. 16:00 - 17:30