PodWieczorek: Ewa Bemowska (harfistka), Janek Pentz (gitarzysta fingerstyle)

• Data: 23.03.2024 r., godz. 18:30
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Koncert

PodWieczorek instrumentalny.... Harfa! Gitara w stylu fingerstyle! Młodzi wirtuozi na scenie Miejskiej Sali Koncertowej. Nie możesz tego przegapić!

BILETY W CENIE 30 zł TUTAJ

Kolejne wydarzenie z cyklu spotkań kulturalnych w Radzyminie odbędzie się 23 marca. Czeka nas wirtuozerska uczta muzyczna. O godzinie 19.00 na scenie pojawi się harfistka z wieloma sukcesami na koncie, czyli Ewa Bemowska, natomiast o 19.30 wystąpi koncertujący po całym świecie Janek Pentz - gitarzysta fingerstyle i kompozytor.

O 18.30 standardowo zapraszamy na przepyszną kawę od Around The Coffe, oraz krótki warsztat dot. alternatywnego parzenia!

Ze swoimi słodkościami odwiedzi nas również Domek Ogrodnika.

JANEK PENTZ - gitarzysta fingerstyle i kompozytor. Ma za sobą wspólne koncerty z gwiazdami, jak m. in. Tommy Emmanuel, Andy McKee, Andrew York, Mike Dawes, Alex Misko czy Daniel Cavanagh (Anathema) i współpracę z wieloma znakomitymi artystami. Koncertował w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Belgii, Holandii i… na Watykanie, grając na festiwalach i koncertach indywidualnych. Wydał trzy autorskie, solowe płyty. W Polsce został doceniony dzięki ciągłym trasom koncertowym i występom na żywo (ponad 250 koncertów) jako solista-wirtuoz fingerstyle, ale także dzięki występom w duecie z najbardziej ikonicznymi wokalistkami polskiej sceny, jak Edyta Geppert czy Martyna Jakubowicz, dodając swoje świeże muzyczne podejście do ich dziedzictwa. Otwierał koncerty Kwiatu Jabłoni, polskich gwiazd pop, także na terenie PGE Stadionu Narodowego. Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów, ostatnio HASPA Guitar Cup w Hamburgu.

EWA BEMOWSKA - harfistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w  Warszawie, kształcona w klasie harfy prof. Zuzanny Elster. Laureatka wielu nagród na konkursach solistycznych i konkursach muzyki kameralnej, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.: I miejsca, wyróżnienia i III miejsca na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursach Duetów z Harfą w Cieszynie, I miejsca na ogólnopolskich przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, wyróżnień na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej, oraz wyróżnienia i II miejsca na Międzynarodowych Konkursach w Pradze. Ewa Bemowska jest również laureatką III miejsca na I Ogólnopolskim Konkursie Harfowym, organizowanym przez CEA, jako solistka zajęła I miejsce na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej. W 2019 roku na Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą z  Cieszynie zdobyła: II miejsce w swojej kategorii wiekowej, I miejsce za prawykonanie utworu Wojciecha Sojki „Introduction et dance”, Grand Prix za całość przygotowania zespołu oraz nagrodę specjalną- koncert w ramach cyklu „Środa Młodych” w Sali NOSPR w Katowicach. W roku 2020 otrzymała I miejsce w kategorii „studenci i absolwenci” oraz Grand Prix – nagrodę publiczności na I Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Harfowym. Zdobyła również II miejsce podczas drugiej edycji tego konkursu, II miejsce  na Internetowym Festiwalu Duetów z Harfą 2021, wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2021, I miejsce zdobyte na King's Peak International Music Competition, II miejsce zdobyte na Marker and Pioneer International Music Competition w kategorii Duo oraz Trio, II  miejsce zdobyte w I i II etapie Ist International Competition Worldvision Music Contest, I miejsce zdobyte na IV międzynarodowym konkursie International Music Competition OPUS 2022. Koncertowała, m.in., w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w Pałacu Staszica, w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich, w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich, w Sali Balowej Zamku Królewskiego. Ewa Bemowska wystąpiła również trzykrotnie na koncercie pod tytułem „Środy młodych” w sali NOSPR w Katowicach – występy w Katowicach związane były ze zdobyciem nagród specjalnych na wyżej wymienionych konkursach. Współpracowała z takimi orkiestrami, jak: Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestra Musikhochschule w Lubece, Chopin University Chamber Orchestra, Filharmonia Sudecka, Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie, Opera i Filharmonia Podlaska, Orkiestra Symfoniczna UMFC, Heroes Orchestra. Ewa Bemowska uczestniczyła również w licznych kursach interpretacji muzyki harfowej, w klasach światowej sławy profesorów m.in. w klasie Elżbiety Szmyt, Joanny Kozielskiej, Anneleen Lenaerts, Alexandra Boldacheva, Adelheid Blovsky-Miller, Katriny Szederkenyi, Gesine Dreyer, Veroniki Lemishenko.

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie,