Dyktando miejskie o pióro Burmistrza Radzymina - edycja II

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl

Konkurs planujemy zorganizować w niedzielę 12 marca o godz. 16.00 w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie
.

Do pisania dyktanda i podjęcia próby zdobycia Pióra Burmistrza Radzymina zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Radzymin i każdego śmiałka spoza naszej gminy - bez względu na wiek i wykształcenie.

W tym roku dyktando będzie miało II poziomy trudności. Łatwiejszą część pisać będą wszyscy, w tym dzieci. Trudniejszą tylko młodzież w wieku ponad 12 lat i dorośli.

Do odczytania dyktanda zaprosiliśmy panią Mirosławę Krajewską - wybitną polską aktorkę teatralną i filmową od ponad 30 lat przyjeżdżającą w okolice Radzymina na własną działkę letniskową.
Tekst dyktanda przygotowała pani Edyta Nowak-Kokosza - polonistka, dziennikarka tygodnika Fakty WWL, autorka programu i organizatorka zajęć dla dzieci z ortografii na wesoło.

Przerwę, podczas której komisja konkursowa będzie sprawdzać prace, umili uczestnikom pani Daria Galant, polska powieściopisarka, poetka, dramatopisarka, reżyser, miłośniczka koni, autorka metody współpracy z końmi Holy Equus (HEQ).

Serdecznie zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w konkursie
. Przyjdźcie Państwo całymi rodzinami - wspólnie podejmijcie wyzwanie, spróbujcie swoich sił - mamy nadzieję - dobrze się przy tym bawiąc, miło, rodzinnie spędzając niedzielne popołudnie.