Jesteś tutaj:

Wianki 2024 w Starych Załubicach

Data: 25.06.2024 r., godz. 16.12    357
Święto przesilenia letniego stanowiło okazję do zorganizowania nad Rządzą gminnego pikniku pełnego różnorodnych atrakcji.

Dla przybyłych na piknik przygotowane zostały warsztaty z plecenia wianków, konkurs na najpiękniejszy wianek, wesołe miasteczko, stoiska z rękodziełem i zabawkami, występy sceniczne, punkty gastronomiczne i ogródek piwny. 


Na scenie wystąpili jako pierwsi młodzi wokaliści Sekcji Muzycznej Biblioteki Miasta i Gminy Radzymin przygotowani przez instruktora pana Marka Stachewicza. Następni pojawili się przedstawiciele lokalnych grup i zespołów, takich jak Zumba Team Joanna Turkot, Studio Tańca "Clou". Koncert dała Kapela Ludowa Mazowszanie. 


Komisja złożona z mieszkańców wybrała dokonała wyboru najpiękniejszego wianka. Nagrodzeni w konkursie na najpiękniejszy wianek otrzymali bony podarunkowe ufundowane przez Bibliotekę oraz nagrody rzeczowe. Tuż po konkursie jego uczestnicy pomaszerowali w barwnym korowodzie nad rzekę Rządza, by uroczyście posłać wianki wypowiadając życzenia szczęścia, pomyślności, urodzaju.


Kulminacyjnym punktem wieczoru był występ zespołu muzycznego "Cookies Band". Muzycy porwali uczestników pikniku do tańca przy dźwiękach znanych wszystkim przebojów muzycznych Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Zauchy, Budki Suflera i innych. Przedostatnim punktem programu była potańcówka, którą poprowadził Zespół Muzyczny Gratiss z Dąbrówki. A na zakończenie festynu, już po zmroku, odbył się spektakularny fire show przygotowany przez Grupę Awaria z Radomia.


Dziękujemy mieszkańcom i gościom imprezy za liczny udział w pikniku, a także wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w jego organizację:  Kołu Gospodyń Wiejskich „Rządza” z Rudy, portalowi WRadzyminie.pl, Termomodernizacje Dom 2.0, Strażakom z OSP Stare Załubice. Dzięki Wam było tam tak kolorowo i rodzinnie! Do zobaczenia za rok na kolejnych "Wiankach"!


Piknik został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin i sfinansowany z budżetu Gminy Radzymin.