RUO: W starym kinie - rzecz o niemej i mówionej kinematografii polskiej

• Data: 20.05.2024 r., godz. 15:00
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Spotkanie

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Radzymińskiego Uniwersytety Otwartego. Wstęp wolny!

W starym kinie - rzecz o niemej i mówionej kinematografii polskiej

Jarosław Wojciechowski - varsavianista, edukator, popularyzator historii Polski, kolekcjoner (przedwojennych płyt gramofonowych z polską muzyką rozrywkową oraz przedmiotów związanych z dziedzictwem historycznym Polski jak nuty, książki, programy i zdjęcia), autor licznych publikacji i programów historycznych. Współautor portalu Ulice Twojego Miasta. Angażował się w organizację wielu projektów historycznych, koncertów, wystaw m.in. w ramach obchodów 100-lecia istnienia Związku Artystów Scen Polskich czy obchodów 120 rocznicy urodzin Jana Kiepury.
Współpracował m.in. z Filmoteką Narodową, Mazowieckim Teatrem Muzycznym in. Jana Kiepury, Towarzystwem Społeczno- Kulturalnym Żydów w Polsce, ZASP-em, Muzeum Powstania Warszawskiego, a obecnie współpracuje z Teatrem Żydowskim prowadząc tam spotkania poświęcone zagadnieniom historii społecznej I połowy XX wieku. Pracuje w produkcji historycznych filmów dokumentalnych. Prowadzi wykłady w placówkach kultury na terenie całego kraju. Jest laureatem nagrody Złoty Liść Retro w 2016 roku za swoją działalność popularyzatorską.

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie,