30 Finał WOŚP w Radzyminie

Data: 31.01.2022 r., godz. 15.30    1417
30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzyminie stanowił swoisty kolaż klasycznej kwesty i zbiórki on-line.
Gmina Radzymin razem z Gminą Dąbrówka zagrały z Orkiestrą uruchamiając studio telewizyjne w dniu Finału, tworząc własną eSkarbonę i uruchamiając na Allegro aukcje przedmiotów i usług przeznaczonych przez ofiarodawców na rzecz WOŚP, a na ulice miasta i wiosek wyruszyło z puszkami łącznie 123 wolontariuszy.
Studio online wystartowało 30 stycznia o godz. 14:00 prosto z foyer Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie. Transmisja na żywo prowadzona była na profilu Finału WOŚP Radzymin na Facebooku. Podczas sześciogodzinnej transmisji można było posłuchać wywiadów z ludźmi związanymi z Radzyminem, prowadzącymi tu działalność kulturalną lub społeczną i zaangażowanymi w akcję zbiórki pieniędzy, zobaczyć pokazy radzymińskich klubów sportowych i tanecznych, obejrzeć mini-koncerty. Podczas trwania programu kończone były licytacje przedmiotów i usług ofiarowanych przez radzymińskich przedsiębiorców, samorządowców, społeczników, ludzi sportu i kultury.
Studio tv 30 Finału WOŚP Radzymin realizowane przez wołomiński portal WWL24 prowadzili Aurelia Sobczak i Artur Laskowski, dyrektor Biblioteki w Radzyminie. Wystąpili w nim: Magdalena Konicka z córką Wiktorią reprezentujące Fundację OGROMna pomoc, Teresa Jóśk w imieniu Fundacji Kreatywni ze Słupna, Mateusz Marszałek reprezentujący klub piłki ręcznej SPR ROKiS Radzymin, harcerze Oliwia Kobylińska i Piotr Trębicki z 9 Szczepu RDH i GZ „Labitynt”, Piotr Glazewski i Piotr Głód (opowiedzieli o Charytatywnym Turnieju Siatkówki zorganizowanym w dniach 28-30 stycznia z okazji finału WOŚP w Radzyminie, w którym wzięło udział 16 drużyn i zebrana została kwota ponad 9,2 tys. zł na rzecz Orkiestry), Marcin Gruca – twórca i dyrektor sportowy klubu KAMYK Radzymin MTB Team, Marek Kościkiewicz – współzałożyciel legendarnego zespołu De Mono, który w ubiegłym roku uruchomił wraz ze swoim wspólnikiem Adamem Przybyszem restaurację kulturalną Scena Cegielnia w Radzyminie, Edyta Pulczyńska – nowa ajentka kawiarni kulturalnej Domek Ogrodnika w Radzyminie oraz Jolanta Boguszewska, zastępca dyrektora Biblioteki.
Na scenie Miejskiej Sali Koncertowej zaprezentowali się: zespół YoungNights, Studio Tańca CLOU, Radzymińska Orkiestra Dęta (ROD), Klub Tańca Sportowego FANABERIA, Szkoła Tańca DUO Dance, Klub Koszykówki WILKI. Po poszególnych prezentacjach gościliśmy w studio tv kolejno: twórców zespołu YoungNights, Martę Grzegorczyk (Studio CLOU), kapelmistrza Jakuba Pietruchę i flecistkę Wiktorię Gaczoł (ROD), Dorotę Smolińską (FANABERIA), instruktor Karolinę Woźniak i tancerkę Wiktorię Bieniek (DUO Dance) oraz Bartłomieja Rajcherta i Pawła Michalskiego (WILKI).
Sztab Finału WOŚP w Radzyminie korzystając z portalu Allegro prowadził łącznie 22 aukcji, które kończyły w dniu 30 stycznia 2021 r. między godziną 14 a 19.20. Licytowane były:
bon na lustra od pracowni Giera Design, zabawkę „Drewniany market” od firmy Baby Joy, kurs prawa jazdy kat. A ufundowany przez radzymińską Szkołę Nauki Jazdy Classic, linoryt Magdaleny Karłowicz pt. "Polka", obraz "Po burzy" Lidii Wnuk, piłkę ręczną z podpisami zawodników SPR ROKiS Radzymin, profesjonalne wideo z drona Ambitnej Marki, rzeźbę Moniki Szpener, srebrne spinki z herbem Radzymina i WOŚP oraz Dzień z Burmistrzem Radzymina oraz vouchery: do poradni i na badanie USG Centrum Medycznym Panorama, na 90-minutowy masaż całego ciała (od Centrum Rehabilitacji Re-Flex), do restauracji Kaiso Sushi, do restauracji La Pasta w Radzyminie, na treningi koszykarskie i na wydarzenia kulturalne organizowane przez radzymińską Bibliotekę. Zwycięzcy licytacji regulują należność poprzez portal Allegro. Cztery aukcje wciąż trwają i można licytować: złoty łańcuszek 30. finału WOŚP w Radzyminie ufundowany przez Jubilera BT Radzymin, sesja fotograficzna na koniu od Dagmara Jaworskiej-Bednarek, kolacja i koncert w Scenie Cegielnia oraz ręcznie wykonany aniołek ze sznurka z Pracowni rękodzieła IzaPlecieSznurki. Z samych licytacji dotąd zebrana została kwota niespełna 10,2 tys. zł.
Prowadzona była zbiórka do eSkarbony. Do końca dnia Finału figurowała na niej kwota wynosząca blisko 10,5 tys. zł.
Wolontariusze z wszystkich szkół Gminy Radzymin (podstawowych i średnich) oraz Gminy Dąbrówka oraz opiekunowie sztabowych skarbon stacjonarnych (Przedszkole Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, Salon fryzjerski The Bloom, kawiarnia Domek Ogrodnika, Biblioteka w Radzyminie oraz organizatorzy Charytatywnego Turnieju Siatkówki) zebrali ogółem 56,9 tys. zł. Ponadto harcerze z 9 Szczepu „Labirynt” (Kasia, Maja, Rafał, Mateusz, Oliwia, Karolina i Brajan) przy wejściu na salę koncertową prowadzili sklepik z przedmiotami podarowanymi przez Fundację WOŚP, Fundację Kreatywni i Piotra Paczkowskiego. Łącznie na koniec dnia zbiórki przekroczyliśmy kwotę 77,4 tys. zł.
Dla przybywających na pokazy przed salą koncertową zorganizowany został mini-piknik (grill, gofry, karuzela) przez Wypożyczalnię Sprzętu Hopshow ze Starego Dybowa oraz firmę GATRO-HANDEL ze Słupna. A dla zziębniętych i przemoczonych wolontariuszy ciepły posiłek ufundował bar U Basi pani Barbary Mazurkiewicz z Radzymina.
Finałowy wieczór WOŚP zwieńczył występ zespołu PATCHWORK oraz efektowny pokaz sztucznych ogni przygotowany przez firmą KOMETA Leszek Kulesza.
Wszystkim zaangażowanym w tegoroczny WOŚP serdecznie dziękujemy w imieniu Fundacji WOŚP i głównych organizatorów: 9 Szczepu Radzymińskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Labirynt”, Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin! SIEMA!
Oprac. Artur Laskowski, Katarzyna Gałek i Tomasz Godlewski, szef sztabu WOŚP w Radzyminie