Fiesta de España

Data: 19.10.2022 r., godz. 12.42    789
Poznawaliśmy Hiszpanię w Radzyminie.

Sobotnim popołudniem 15 października do Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie przybyli Hiszpanie i osoby zafascynowane Hiszpanią. Organizatorzy - Restauracja Camino i Biblioteka w Radzyminie - przygotowali dla nie lada atrakcję: spotkanie pod nazwą „Hiszpania bliższa niż myślisz” z udziałem następujących panelistów: Joaquína Nahuela García Carrasco, Julio Cesara Sobrino (urodzonego w Peru), Marty (Rables) Dąbrowskiej (tańczącej flamenco w zespole Los Payos) i Marcina Świątkowskiego (który przez 16 lat prowadził firmę na Majorce). Spotkanie było prowadzone przez Tomasza Andrzejewskiego, właściciela hiszpańskiej restauracji w Radzyminie (współorganizatora spotkania). Rozmowa z udziałem w/w osób dotyczyła Hiszpanii i Polski, ich opinii na temat obu krajów, spojrzenia na kuchnię, obyczaje, tradycje hiszpańskie, co odróżnia Polaków od Hiszpanów, co przenieśliby z Hiszpanii do Polski, za co kochają Polskę a czego im brakuje.

Po zakończeniu panelu, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem przybyłych, wręczone zostały nagrody w konkursach dla młodzieży uczącej się w klasach hiszpańskojęzycznych szkół średnich na terenie Gminy Radzymin: "Hiszpania Inspiruje" – konkursie prac twórczych odnoszących się do własnych skojarzeń, wyobrażeń lub postrzegania Hiszpanii oraz "Hiszpania - znam doskonale" -  teście wiedzy o Hiszpanii (z delikatnym przymrużeniem oka).

Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania była degustacja dania Paella przygotowywanego na oczach degustujących przez rodowitych Madrytczyków według tradycyjnych przepisów kuchni hiszpańskiej. Miała ona miejsce w ogródku Restauracji Camino w Radzyminie.

Współorganizatorem wydarzenia była Camino Restaurante Español. To hiszpańska restauracja w Radzyminie przy Al. Jana Pawła II 5, która powstała z miłości do kolorowej Hiszpanii.
Na naszej drodze spotykają się wyśmienite smaki potraw i win hiszpańskich oraz cudowna atmosfera, którą tworzą ludzie z pasją.
Doskonale wiemy jak ważny jest proces przygotowania jedzenia, to w nim kryje się tajemnica smaku, dlatego w naszej restauracji robimy wszystko od podstaw i kurczowo trzymamy się każdego etapu. Sami przygotowujemy składniki do naszych potraw zachowując ich niepowtarzalny smak i aromat.
Dopełnieniem doznań kulinarnych będzie szeroki wachlarz win hiszpańskich, które z pewnością spełnią oczekiwania naszych klientów.
Zapraszamy w kulinarną podróż odkrywców kuchni i win hiszpańskich.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.