Bajki są nie tylko dla dzieci...

Data: 07.12.2016 r., godz. 14.00    3417
4 grudnia 2016 roku w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie gościnnie wystąpił Zespół Teatralny „Zygzak” z Tłuszcza z bajkowym przedstawieniem pt. „Koronki i Kordonki”.
Widowisko wyreżyserowane starannie. Bajecznie żywe, pełne życiodajnej weny, nasycone kolory  Krainy Południa przeciwstawiono chłodnej, wszechobecnej, spokojnej bieli Krainy Północy. Oddaje to obraz prawdziwego i pełnego życia, w którym należy starać się przezwyciężać smutek oraz zachować umiar w zabawie i wszelakich igraszkach.

Fabuła spektaklu ujawnia dziecku, że w życiu nie zawsze są tylko dobre chwile, przedstawia  świat piętrzących się trudności, niełatwy czas, do którego należy nabrać pokory, a także  uzmysławia wspaniały, bajecznie kolorowy świat, pełen radosnych chwil, ten, w którym wszyscy pragniemy przebywać.  Zgromadzonym na widowni rodzicom uświadamia czego nie należy robić swojemu dziecku podczas złożonego procesu wychowywania,  jak powinno się wprowadzać dziecko w arkany tego świata i życia.

Dwie, zdawałoby się różne sobie krainy - mroźna Północ oraz gorące Południe - poprzez wzajemne przenikanie się tworzą jednorodną całość, składającą się na nasze życie, ubogacają je i potęgują.

Sposób przekazania treści zawartych w sztuce, co aktorzy starali się uczynić z należytym pietyzmem, dosłownie przykuł uwagę dzieci z widowni, nawet tych najmłodszych, w wieku poniżej sześciu lat. Od początku do końca przedstawienia, nasi milusińscy bardzo uważali i z zaciekawieniem obserwowali, co się działo na scenie. To się zdarza nieczęsto we współczesnym świecie.

Przedstawienie „Koronki i Kordonki” powstało w ramach projektu „Wejdź do teatru 6" dofinansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie LGD "Równiny Wołomińskiej".

Scenariusz: Liliana Bardijewska
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Katarzyna Sołtan