35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Data: 14.12.2016 r., godz. 16.00    3154
35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce rozpoczęliśmy w miejskiej Sali Koncertowej od emisji filmu „Popiełuszko- wolność jest w nas” - dla młodzieży szkól ponadpodstawowych
Przed budynkiem Biblioteki Publicznej na widzów czekała patrol Milicji Obywatelskiej – czyli Grupa Rekonstrukcji Historycznej. Autentyczne umundurowanie funkcjonariuszy MO i nyska milicyjna, były prawdziwa lekcją historii dla młodzieży. Dla starszych mieszkańców Radzymina zaś mroźnym wspomnieniem 13 grudnia 1981 roku.

Wydarzenie uzupełnił historycznym komentarzem pan Władysław Kolatorski. Kolejnym punktem obchodów było otwarcie wystawy „Solidarność z perspektywy lat” – całość do obejrzenia we foyer sali koncertowej. Wieczorny koncert Kwartetu Pro Forma z utworami m.in. Jacka Kaczmarskiego zamknął obchody 13 grudnia 1981 roku w Radzyminie.