Jesteś tutaj:

„Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury”

3954
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin przystąpiła do konkursu i otrzymała 116 700 zł na zadanie: „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” w ramach Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Celem strategicznym zadania jest upowszechnienie czytelnictwa poprzez różne formy przekazu literatury tj. spotkania autorskie, spektakle teatralne, wernisaże, warsztaty literackie. Pokazanie biblioteki jako miejsca atrakcyjnego, w którym treść literacka przekazywana jest w różny i ciekawy sposób, nie tylko w formie czytanej. 

Zadanie składa się z 7 projektów edukacyjno-animacyjnych dedykowanych mieszkańcom miasta i gminy Radzymin oraz pracownikom bibliotek w powiecie wołomińskim. W ramach zadania planowane są następujące przedsięwzięcia:


1. Cykl szkoleń edukacyjnych dla pracowników bibliotek z powiatu wołomińskiego;
2. „C.K. Norwid życie i twórczość” - konkurs on-line;
3. „Kurs szybkiego czytania";
4. „Literackie spotkania" - cykl spotkań autorskich;
5. „Warsztaty pisania kreatywnego”;
6. „Teatr w przestrzeni" - cykl przedstawień teatralnych;
7. „Literatura i sztuka na jednej płaszczyźnie" - cykl wernisaży i wystaw połączonych z poezją czytaną. 

 

W ramach zadania zorganizowany będzie konkurs „Najlepsza inicjatywa kulturowa", w ramach którego zostaną wyłonione 3 inicjatywy/projekty oddolne edukacyjno-animacyjne skierowane do mieszkańców Gminy Radzymin. 

 

Czas trwania zadania/projektu: 01.09.2021 r. - 15.11.2022 r.